Get Adobe Flash player

Szamba betonowe – Toruń – EKO-TRANS

Trwałe i szczelne szambo to teraz standard jeśli chodzi o wykonanie tego typu zbiorników. Aby zapewnić jego szczelność, bezpieczne użytkowanie oraz właściwe osadzenie w fundamentach niezbędna jest odpowiednia technologia pozwalająca na jego stosowne wykonanie. Niestety nadal popularne są praktyki wykonania szamba domowymi sposobami poprzez szalunek i wylewanie betonu. Trzeba mieć jednak świadomość, że takiego typu szambo betonowe w żaden sposób nie gwarantuje szczelności i bezpieczeństwa. Po dziś dzień słyszy się o niewłaściwie zabezpieczonych zbiornikach, które przeciekają bądź też są niewłaściwie zabezpieczone. Często niestety kończy się to tragedią gdy ktoś wpadnie do takiego zbiornika.

Profesjonalne firmy takie jak Eko-Trans, która działa między innymi na terenie miasta Toruń przygotowane są pod katem technologicznym do wykonania takich konstrukcji. Wykonane zgodne z normami szambo to gwarancja bezpieczeństwa. Przede wszystkim beton, jeśli ma być wytrzymały oraz odpowiednio szczelny, musi być technologicznie poprawnie przygotowany do ciągłego ciśnienia cieczy w postaci nieczystości. Aby tak przygotować konstrukcje należy przede wszystkim poddać ją odprężaniu wibracyjnemu, które wyeliminowuje wszelakie szparki, szczelinki oraz większość pęcherzyków powietrza.

Bardzo istotne jest również zbrojenie betonu, które powinno być wykonane dość gęsto, tak, aby zapewniało stabilność oraz odpowiednia sztywność konstrukcji. Bez odpowiedniej sztywności niemożliwe jest przystosowanie danego zbiornika do ciężkich warunków, którym jest poddany. Dla zapewnienie jeszcze wyższe szczelności ściany zbiorniki powinny pokryte być warstwą Abizolu lub Izolbetu.

Firma Eko- Trans dokładając wszelkich starań by wykonane przez nią szamba betonowe były nienaganne i służyły przez wiele lat swoim klientom zapewnia również transport i fachowy montaż zbiorników na terenie całego miasta Torunia, a także okolic.

Zapraszamy zatem do zapoznania się z ofertą i do współpracy.

Kontakt

507 276 797

(48) 32 15 351