Get Adobe Flash player

Szamba betonowe – Łódź – EKO-TRANS

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na budowę lub zakup domu jednorodzinnego, zamiast mieszkania zlokalizowanego w domu czy w kamienicy. Rozwiązanie to daje nam większą swobodę i niezależność, jednak należy pamiętać, że posiadanie domu wiąże się z wieloma dodatkowymi działaniami niezależnymi od nas. Jedną z takich rzeczy jest zapewnienie odpowiedniego sposobu gromadzenia i utylizowania nieczystości z urządzeń sanitarnych, bowiem najczęściej działki nie są podpięte do kanalizacji miejskiej.

Rozwiązaniem tego problemu jest zakup odpowiedniego podziemnego zbiornika, w którym będą one gromadzone, a następnie zabierane przez wyspecjalizowane firmy i wywożone do odpowiednich punktów zlewnych. W większości przypadków także na terenie miasta Łódź są to szamba betonowe bądź szamba wykonane z materiału PCV. Jednakże szamba z PCV nie tylko są droższe, ale przede wszystkim delikatniejsze i mniej wytrzymałe, a co za tym idzie są mniej odporne na wypieranie przez wody gruntowe, a także na ciężar ziemi znajdujący się nad nimi co w ostateczności może spowodować ich deformację. Warto o tym pamiętać decydując się na zakup zbiornika, który ma nam służyć przez wiele lat.

Szamba betonowe są cięższe i solidniejsze więc nie grozi im wyparcie przez wody gruntowe , a także ciężar ziemi znajdującej się nad nimi nie spowoduje ich deformacji. Warto mieć to na uwadze zwłaszcza jeżeli szambo na naszej posesji będzie zlokalizowane w miejscu gdzie na przykład będą przejeżdżały samochody. Oprócz materiału z którego ma być wykonany nasz zbiornik istotną kwestią jest również jego wielkość. Powinna być ona odpowiednio dopasowana do rozmiarów działki, tak aby przepisy mówiące o odległości w jakiej powinno ono się znajdować od okien, studni czy chodnika zostały zachowane. Do wyboru mamy szamba betonowe począwszy od tych o pojemności 3 tysięcy litrów, a skończywszy nawet na stu metrach sześciennych, a każde z nich firma EKO-TRANS dostarczy i umieści w wykopie na terenie miasta Łodzi bez żadnego problemu. Dodatkowo mogą Państwo liczyć na dwuletnią gwarancję oraz pełną dokumentację związaną z wykonaniem produktu.

Kontakt:

504 154 591